Prepar3d v2 wydany!

W sklepie prepar3d.com pojawiła się wersja 2.0 symulatora produkcji Lockheed Martin! Co się zmieniło w następcy Flight Simulatora?

Zrzut ekranu 2013-11-25 o 11.51.53

Prepar3d

DirectX 11

Najważniejszą zmianą jest przejście na DX11. To nie tylko nowe możliwości graficzne, ale przede wszystkim przeniesienie części obciążenia z procesora na kartę graficzną, co niewątpliwie poprawi działanie symulatora pozwalając jednocześnie na zwiększenie ilości elementów, które dotąd sprawiały problemy – na przykład skomplikowanego i gęstego ruchu w powietrzu i na ziemi.

Prepar3d wykorzysta lepszy model cieniowania DX11 przy generowaniu przestrzennej mgły i lepszych cieni rzucanych przez samolot i obiekty scenerii. W tym ostatnim przypadku nałożono jednak ograniczenie ilości źródeł światła do jednego – kompromis wynikający z czasu potrzebnego na generowanie skomplikowanych cieni na aktualnie używanych komputerach. Wesley Bard z zespołu Prepar3d sugeruje, że to jeden z obszarów, którymi warto się będzie zainteresować w przyszłości.

W Prepar3d v2 pojawi się znany z X-Plane „tryb HDR” czyli poprawiona dynamika tonalna obrazu.

Wykorzystanie DirectX11 wymaga o użytkownika posiadania karty graficznej obsługującej DX11. Posiadacze starszych kart powinni przed zakupem sprawdzić parametry swojej.

Nowe samoloty

Prepar3d v2 zawiera cztery nowe samoloty – przygotowane dla LM przez znanych producentów dodatków do Flight Simulatora. Prosto z „pudełka” (wirtualnego – P3D dostępny jest tylko w wersji do pobrania) klient dostaje:

  • F-22 Raptor (IRIS)
  • F-35A (Dino Cattaneo i India India Alpha Foxtrot Echo team)
  • Beechcraft Bonanza A-36 (Carenado)
  • Extra 300s (Alabeo)

Może wreszcie samoloty domyślne przestaną być zmorą użytkowników…

Kompatybilność z dodatkami do FSX i nowe możliwości dla wydawców

Pracując nad Prepar3d v2 starano się utrzymać kompatybilność z dodatkami do Flight Simulatora X. Według zapewnień managera Prepar3d – kompatybilność wsteczna była jednym z powodów odsunięcia wersji 64-bit w przyszłość. Póki co powinniśmy bez problemu korzystać z prawie wszystkich dodatków, które zakupiliśmy.

Jednocześnie LM zaczyna oddalać się od Flight Simulatora X wprowadzając iSimObject API – zaktualizowany SDK, który pozwoli na większą kontrolę nad samolotami dając dostęp do wszystkich elementów modelu lotu i do dowolnych zmiennych, których użyją programiści. Jak zapewnia Wesley Bard – „wszystko jest teraz możliwe”.

PMDG w Prepar3d

Wydanie nowej wersji P3d zbiegło się w czasie z informacją o zamiarze wydania produktów PMDG na tą platformę. Dotychczas taką możliwość wstrzymywały zobowiązania licencyjne między wydawcą a Boeingiem, obecnie wszystko wskazuje na to, że do końca roku warunki wydawania rewelacyjnych samolotów Boeinga zostaną zmienione i produkty PMDG będą dostępne z kilkoma licencjami również na platformę P3d.

Cena i zakup

Prepra3d jest dostępny w pięciu licencjach:

  • Profesjonalna kosztuje 199 dolarów
  • Developerska dostępna jest w abonamencie $9,95 miesięcznie
  • Studencka dostępna jest za $59,95.
  • Dwie licencje Profesjonalne Plus dedykowane są użytkownikom wojskowym i kosztują odpowiednio $2300 (licencja użytkownika) i $19,95 (miesięcznie – licencja developerska).

Prepar3d dostępny jest w sklepie wydawcy w wersji do pobrania.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.