Polish Navy 1919 – repaint L-39

L-39 Albatros (Lotus Sim) w malowaniu Polskiej Marynarki Wojennej jest już dostępny! Zachęcam do pobrania pierwszej publicznej wersji malowania wzorowanego na Iskrach MW. 

Mój prywatny L-39 z numerem 1913. Jeśli szukasz unikalnego numeru bocznego - napisz.

Mój prywatny L-39 z numerem 1913. Jeśli szukasz unikalnego numeru bocznego – napisz.

Opublikowane malowanie to wersja 0.9 czyli na dobrą sprawę publiczna beta. Zachęcam do komentowania – ten projekt będzie rozwijany i malowanie będzie poprawiane aż do momentu wydania prawidłowego – wzorowanego na rzeczywistym kamuflażu. W tej wersji kolory są zbliżone do rzeczywistych, jednak układ plam nie jest idealny. Prace trwają.

Jeśli interesuje Cię spersonalizowana wersja L-39 marynarki lub lotnictwa – napisz, zmiana numeru bocznego, nose-artu czy usunięcie napisu NAVY nie stanowi wielkiego problemu. Siły Powietrzne latały z podobnym kamuflażem, jeśli wolisz zgłaszać się jako Polish Air Force – NAVY będzie usunięte. W miarę wprowadzania poprawek postaram się w drugim pakiecie przygotować kilka wersji alternatywnych.

Co zawiera pakiet malowań?

W paczce z repaintem znajdziesz dwa foldery z malowaniami do wersji wojskowej L-39 (kokpit z celownikiem, brak poziomych anten na stateczniku pionowym):

  • z rakietami powietrze powietrze i dwoma działkami (wersja Air-to-Air);
  • z wyrzutnią rakiet niekierowanych i dwoma działkami (wersja Air-to-Ground);
  • pozbawiona uzbrojenia wersja szkolna (clean).

W drugim folderze (Lotus L-39-LR) spakowałem wojskowe Albatrosy z dodatkowymi zbiornikami paliwa. Jeden ma działka, drugi jest nieuzbrojony.

Jeśli na własną rękę chcesz przerzucić te repainty do wersji cywilnych – skorzystaj z tekstur dla wersji ze zbiornikami. Same tekstury nie różnią się niczym i możesz je wrzucić do każdego modelu – chodzi tylko o plik texture.cfg, który w tym folderze ma odpowiednie odnośniki. Texture.cfg z folderu Lotus L-39 pasuje tylko do tekstur znajdujących się w tym właśnie folderze w SimObjects. Wadą wersji cywilnych są antenki na stateczniku poziomym, które wypadają akurat na szachownicy. Pamiętaj o dopasowaniu wpisów dotyczących modeli (model) i modelu lotu (air) do tych, które znajdują się w danym folderze.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.